آیت‌الله بطحائی در گفت‌وگو با تسنیم: مجلس با “واقع‌گرایی” سوابق وزرای پیشنهادی را بررسی کند |
   

آیت‌الله بطحائی در گفت‌وگو با تسنیم: مجلس با “واقع‌گرایی” سوابق وزرای پیشنهادی را بررسی کند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نمایندگان مجلس با واقع‌گرایی و دقت سوابق و حسن پیشینه گزینه‌های پیشنهادی دولت برای سه وزارت‌خانه را بررسی کنند.

آیت‌الله سید هاشم بطحائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش اظهار داشت: هر سه این وزارتخانه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و اقشار آن‌ها بسیار حساس هستند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس وظیفه‌ دارند بدون نگاه‌های جناحی و رودروایسی جلوی زیان‌بخش بودن افراد را بگیرند، افزود: با توجه به حساسیت‌های کشور در منطقه و جهان، نمایندگان مجلس باید این حساسیت را درک کنند و جلوی ورود افرادی که به دنبال منفعت‌طلبی و ریاست هستند، را بگیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هر سه وزارتخانه کلیدی هستند، تأکید کرد: نمایندگان مجلس با واقع‌گرایی سوابق این افراد و حسن پیشینه آن‌ها را در نظر بگیرند و دقت کنند وجود یک نقطه نامطلوب در کارنامه آن‌ها می‌تواند مانند ویروسی که براثر تکبر ریاست به‌دست آید، عمل کند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی دقت کنند که اگر اتفاقی در این وزاتخانه‌ها به‌سبب کوتاهی رخ دهد آن‌ها هم دخیل هستند چراکه این وزارتخانه‌ها در تربیت و فرهنگ‌سازی جامعه نقش مهمی دارند.

آیت‌الله بطحائی تاکید کرد: گناه کسی که حضور در فتنه ۸۸ که سبب خوشحالی و کف‌زدن دشمنان شد را در پرونده دارد، با کسانی است که آن‌ها را نادیده می‌گیرند بنابراین نمایندگان از گناه حضور افراد در فتنه نگذرند – ۱۰ آبان ۱۳۹۵