آیت الله بطحائی گلپایگانی در گفت‌وگو با تسنیم: برخی فقط با الفاظ اقتصاد مقاومتی “بازی” می‌کنند / واردات “سنگ‌پا” تأسف‌بار است |
   

آیت الله بطحائی گلپایگانی در گفت‌وگو با تسنیم: برخی فقط با الفاظ اقتصاد مقاومتی “بازی” می‌کنند / واردات “سنگ‌پا” تأسف‌بار است

آیت الله بطحائی گلپایگانی در گفت‌وگو با تسنیم:

برخی فقط با الفاظ اقتصاد مقاومتی “بازی” می‌کنند / واردات “سنگ‌پا” تأسف‌بار است

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه مشکل اقتصاد مقاومتی با سمینار و سخنرانی حل نمی‌شود، گفت: در این مدت کمی که از دولت باقی‌مانده باید رئیس‌جمهور، کابینه دولت و مجلس جدی‌تر در اقتصاد مقاومتی وارد شوند.

آیت‌الله سید هاشم بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم با اشاره به نام‌گذاری امسال به اقتصادمقاومتی اظهار داشت: مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را باقدرت اقدام و عمل همراه کردند چراکه دغدغه استقلال و عزت کشور را دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه غرب و شرق به‌دنبال ایجاد استعمارگری هستند، تصریح کرد: آن‌ها اگر بدانند نیازهای کشور در برخی جاها جنبه حیاتی دارد، از ما باج و امتیاز می‌گیرند و با تسلط، عزت کشور را زیر‌سؤال می‌برند. قبل از پیروزی انقلاب، کشور وابستگی زیادی به گندم، لوازم زندگی، لباس، ماشین و غیره داشت که باهمت جوانان این کشور تا حد زیادی وابستگی‌ها کم شد.

وی با انتقاد از واردات سنگ‌پا از چین به ایران، خاطرنشان کرد: در زمانی که جوانان و دانشمندان ایرانی توانستند معجزه‌ای در موارد علمی ایجاد کنند واردکردن سنگ‌پا از چین بسیار ننگ‌آور و تأسف‌بار است و باید واردکننده و مجوزدهنده مورد بازخواست قرار گیرند.

بطحایی اقتصاد مقاومتی را رونق کشاورزی، رونق تولید و کاهش وابستگی‌ها دانست و افزود: کشاورزان، صنعت‌گران، تولیدکنندگان و مردم باید کمر همت را ببندند تا کشور را از وابستگی‌ها نجات دهند تا کشور به عزت، استقلال، بزرگی و آقایی برسد.

وی اقدام جدی و عملی در اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار داد و گفت: متأسفانه مسئولان با برگزاری سمینار و میزگرد می‌خواهند مشکل استقلال اقتصادی را حل کنند، ولی با سخنرانی‌ها کار درست نمی‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه برخی در رابطه با اقتصاد مقاومتی با الفاظ بازی می‌کنند، اظهار داشت: در این مدت کمی که از دولت باقی‌مانده، باید رئیس‌جمهور، کابینه دولت و مجلس جدی‌تر در اقتصاد مقاومتی وارد شوند چراکه دیگر کار از حرف و سخنرانی گذشته و باید عمل کرد. باید از مسئولانی که در این رابطه فعال هستند بخواهیم اگر نمی‌توانند کار را کنار و اگر می‌خواهند چوی لای چرخ اقتصاد بگذارند، مجازات و تنبیه شوند. ۱۹ مرداد ۱۳۹۵