حضرت آیت الله بطحائی گلپایگانی: گرگ‌های حریص، دندان طمع برای نظام اسلامی تیز کرده‌اند |
   

حضرت آیت الله بطحائی گلپایگانی: گرگ‌های حریص، دندان طمع برای نظام اسلامی تیز کرده‌اند

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه گرگ‌های حریص جهان از پیروزی ایران در خاورمیانه ناراحت‌اند، گفت: اینکه فکر کنیم با تمام شدن جریان سال ۸۸ فتنه در کشور از بین رفته و دیگر این حوادث تکرار نخواهد شد ساده‌اندیشی است.

آیت‌الله سید هاشم بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، بابیان اینکه اتفاقات جریان سال ۸۸ بسیار تلخ و زننده بود، اظهار داشت: منشأ این اتفاق‌ها سادگی و جهل افرادی بود که در انقلاب نقش داشتند و این‌ چنین حوادثی را به وجود آوردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: دعوای این افراد برای رسیدن به ریاست بود و به خاطر شریعت و اسلام این مسائل به وجود نیامد.

وی گفت: امام صادق (علیه السلام) دراین‌باره می‌فرمایند دنبال ریاست نروید، و به‌وسیله ما، ما را وسیله ارتزاق خود قرار ندهید.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در جریان ۸۸ طرفین نیامده کوتاه نیامده و از پس پرده دیگران، این افراد را تشویق به درگیری می‌کردند و سوژه دست دشمن دادند.

آیت‌الله بطحایی با اشاره به اقدامات دشمن علیه ایران بعد از انتخابات سال ۸۸ گفت: دشمن در این جریان مقدسات ما را زیر سؤال برد, ما  از ریزش جمعیت خود بیزاریم و نمی‌خواهیم به مردم کوچک‌ترین انگی زده شود.

وی بابیان اینکه پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) فرموده‌اند ” مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود”گفت: ایران امن‌ترین کشور دنیا است، و ما در برابر شهدا، پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) و ائمه (علیه السلام) مسئولیم که نگذاریم این کشتی آسیب ببیند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این کشتی در برابر امواج خروشان شرق و غرب و حتی حاشیه‌نشین‌های خلیج که با ترفندهای مختلف اسرائیل را فراموش کردند و علیه ما توطئه می‌کنند، قرار دارد.

آیت‌الله بطحایی با تأکید بر هوشیاری ملت ایران در برابر بیگانگان گفت: کسانی که این جریان را به وجود آوردند باید عذرخواهی کرده و بازگردند.

وی بابیان اینکه ملت شریف ایران در حال آزمون است، گفت: اینکه فکر کنیم با تمام شدن جریان سال ۸۸ فتنه در کشور از بین رفته و دیگر این حوادث تکرار نخواهد شد ساده‌اندیشی است و محال است که گرگی دست از گله بردارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: گرگ‌های حریص جهان از پیروزی ایران در خاورمیانه ناراحت‌اند و آمریکا و انگلیس که ادعای میراث‌خواری چندین ساله را داشته‌اند و امروز  تمامی ملت ایران وظیفه مقاومت و پایداری در برابر دشمن را دارند-۰۹ دی ۱۳۹۵